Vanuit onze afdeling productontwikkeling zien we dat de manier van leren verandert. Mensen willen minder luisteren en meer doen. Focus op het oefenen van de handelingen en vaardigheden. Maar ook échte actie en leren handelen onder druk. Er is behoefte aan meer variatie en realistische scenario’s die voor kunnen komen op de werkvloer.
Daarom heeft de afdeling productontwikkeling hard gewerkt aan de vernieuwing van het lesplan voor de BHV-herhalingscursus. Er is uitgebreid onderzoek gedaan naar effectieve leervormen, didactische onderbouwing en de nieuwste inzichten in bedrijfsveiligheid. Daarbij is gekeken naar feedback van cursisten en trainers, maar ook naar ontwikkelingen in de praktijk.
“We wilden dat deelnemers nóg meer leren door te doen en minder door te luisteren. Dat maakt de training effectiever en leuker,” vertelt L&D specialist Emiel. “Door het lesplan vanaf de basis opnieuw vorm te geven in samenwerking met specialistische trainers, konden we een programma neerzetten dat zowel didactisch sterk is als heel praktijkgericht.”
Het resultaat: een nieuwe herhaling BHV training die vernieuwend, interactief en praktijkgericht is.