Met deze herhaling BHV frissen we de BHV-kennis en -vaardigheden van jullie BHV-team op actieve wijze op. De cursus bestaat uit een online voorbereiding en een cursusdag op locatie vol onverwachte wendingen.
Voorbereiding: e-learning via online leerplatform
Medewerkers krijgen twee weken voor de cursusdag via de mail toegang tot ons online leerplatform Veiligheidsimpuls. Hier doorlopen ze voor deelname aan de cursusdag vier korte modules.
Cursusdag op eigen locatie - vernieuwd vanaf september 2026
De cursusdag is een dag vol BHV-uitdagingen, geheel volgens onze nieuwe leermethodiek. Niet luisteren en stilzitten, maar actief aan de slag: nieuwe situaties binnenstappen, kennis toepassen en ervaring opdoen met het uitvoeren van bhv-handelingen zoals reanimeren en brandbestrijding. Met verschillende realistische scenario’s en actieve werkvormen frissen we kennis en vaardigheden op en oefenen we actief met situaties die jullie BHV’ers in de praktijk kunnen tegenkomen. Voor extra impact laten we BHV’ers ook regelmatig de koppeling maken naar de eigen werkpraktijk.
Zo zorgen we ervoor dat het zelfvertrouwen van medewerkers vergroot, ze beter voorbereid zijn op onverwachte situaties en onder druk kunnen presteren. Door de onverwachte wendingen in deze dag versterken we ook gelijk de samenwerking in het team.
Alle belangrijke BHV thema’s komen aan bod in deze herhaling. Onze ervaren trainer behandelt:
- Reanimatie met AED
- Verkenning en ontruiming
- Blussen van een beginnende brand
- Verlenen van niet levensreddende eerste hulp, waaronder ook verbandleer
- 3 verschillende scenario’s
Gedurende de dag beoordeelt de trainer medewerkers op kennis en het juist uitvoeren van handelingen. Bij een goede beoordeling krijgen medewerkers opnieuw een geldig BHV-certificaat waarmee ze aantonen competent hulpverlener te zijn.
Modules na de cursusdag
Na de cursusdag blijven we jullie medewerkers ondersteunen en trainen in hun rol als BHV'er. Gedurende 9 maanden krijgen ze regelmatig via Veiligheidsimpuls een nieuw onderwerp aangeboden om mee te oefenen. Een onderwerp bestaat uit een stuk theorie en een online scenario-oefening. Daarmee vergoten we niet alleen het veiligheidsbewustzijn van de BHV'ers. Met de oefeningen simuleren we noodsituaties. Daarmee geven we medewerkers ook inzicht wat de effectiefste aanpak is voor specifieke situaties. Vanaf april is Veiligheidsimpuls vernieuwd met nieuwe modules en oefeningen.