Opleiding EHBO instructeur Oranje Kruis
Na het succesvol afronden van deze opleiding ontvang je het officiële instructeursdiploma van Het Oranje Kruis.

Ik wil snel meer weten over

Waaruit bestaat de EHBO instructeur opleiding?
Nadat we je inschrijving hebben verwerkt, ontvang je de inloggegevens voor onze leeromgeving SPOC (Small Private Online Course). In deze omgeving kun je alvast kennis maken met je medecursisten en je leerwensen en verwachtingen aan ons doorgeven. Ook vragen we je in deze omgeving een korte motivatiebrief te uploaden. Schrijf in je motivatiebrief waarom je EHBO instructeur wilt worden en wat je van de opleiding verwacht.
Bijeenkomsten
In 8 fysieke bijeenkomsten leer je alle aspecten van het vak van EHBO instructeur Oranje Kruis. We oefenen ook met een lotusslachtoffer zodat je vaardigheden en praktijkervaring kan opdoen in verschillende relevante thema's. Daarnaast zijn er ook twee lesdagen gericht op het uitvoeren van reanimaties volgens de richtlijnen van de Nederlandse Reanimatie Raad (NRR).
Onderwerpen die aan de orde komen zijn: EHBO-competenties op instructeursniveau, zowel gericht op volwassenen als op baby’s & kinderen;
- creëren van een veilig leerklimaat;
- omgaan met de groep en het coachen van cursisten;
- fysieke veiligheid borgen;
- faciliteren van het leerproces;
- EHBO-lesplannen uitvoeren volgens richtlijnen van Het Oranje Kruis;
- werken met het 4 stappenplan van Het Oranje Kruis
- werkvormen toepassen;
- werken met een lotusslachtoffer en leren omgaan met lastige situaties
- ambassadeur zijn van Het Oranje Kruis;
- jouw eigen persoonlijke ontwikkeling.
Dag 5 en 8 worden gegeven op locatie: NBC Congrescentrum, Blokhoeve 1 in Nieuwegein
Theorie voor de opleiding EHBO instructeur
Aangezien de bijeenkomsten interactief en praktisch van aard zijn, bieden we de theorie aan via de online leeromgeving SPOC. Dit betekent dat je de flexibiliteit hebt om online zelfstudie te combineren met praktijkgerichte klassikale lessen. Via onze online leeromgeving kun je in je eigen tempo de theorie doornemen, terwijl je tijdens de praktijkdagen de opgedane kennis en voorbereidingen kunt toepassen onder begeleiding van onze trainers. In totaal zal je ongeveer 40 uur kwijt zijn aan zelfstudie en praktijkopdrachten.
Praktijkopdrachten en praktijkleren
Opgeleid worden tot EHBO instructeur bij het Oranje Kruis is vooral doen. Daarom krijg je tijdens de training diverse praktijkopdrachten. Je kijkt mee met ervaren EHBO instructeurs, neemt actief deel aan het werkveld en je begeleidt je medecursisten in hun ontwikkeling tot instructeur. Hierdoor leer je snel en veel over de praktijk van EHBO en van het instructeursvak.
Is deze cursus geschikt voor mij?
Na de EHBO instructeur opleiding
BHV.NL is altijd op zoek naar goede instructeurs. Een overeenkomst als (freelance) instructeur kan tot de mogelijkheden behoren na afloop van deze opleiding.
Onze EHBO instructeur opleiding kenmerkt zich door:
- Beperkt aantal contactdagen, deze zijn altijd praktijkgericht.
- Uitgebreid online leerplatform waarbij je met je medecursisten verdieping zoekt middels ‘social learning’.
- Uitgebreide stagemogelijkheden bij daadwerkelijke EHBO-opleidingen in heel Nederland.
- Mogelijkheden tot arbeidsovereenkomst bespreekbaar na afloop van de opleiding.
Het Oranje Kruis Diploma
Inclusief
- 6 dagen fysieke praktijkdagen en bijbehorend lesmateriaal en dagelijkse lunch
- 2 NRR Reanimatiedagen, waaronder oefenen met het gebruik van een AED
- Toegang tot de digitale leeromgeving
- Oefenen met een lotusslachtoffer
Incompany/Groepscursus
Neem voor meer informatie over de instructeursopleiding contact met ons op via info@bhv.nl.